Košík

0 Kč (0 ks)

Informace KTM

KTM Sportmotorcykl AG, zkráceně KTM je rakouská motocyklová firma, která vyrábí motocykly, jízdní kola a mopedy. Společnost byla založena v roce 1934 inženýrem Hansem Trunkenpolzem v Mattighofenu. Firma začala kovoobráběním a byla pojmenována Kraftfahrzeuge Trunkenpolz Mattighofen. V roce 1954 KTM začala vyrábět motocykly.

Společnost je známá svými terénními motocykly, v posledních letech rozšířila i výrobu silničních motocyklů.Až v roce 1954 KTM začala sériově vyrábět motocykly. 20 zaměstnanců sestavilo tři motocykly denně. V roce 1955 se podnikatel Ernest Kronreif stal významným akcionářem společnosti. Ta byla pak přejmenována na Kronreif & Trunkenpolz Mattighofen. Trunkenpolz zemřel nečekaně v roce 1989. Během těchto prvních let výroby motocyklů si firma téměř všechny komponenty pro motocykly vyráběla sama.

Od roku 1990, KTM motocykly a automobily (X-Bow) byly navrženy KiskaDesign, Salzburg-založeno designerskou firmou s více než 100 zaměstnanci, která nabízí dopravu, výrobek, životní prostředí, identity a značky pro mezinárodní klienty. Je odpovědná za celkové označení na KTM, včetně konstrukce vozidel, obchodů, výstav a tištěných materiálů. Firma používá metodu IDD (integrovaný designovy rozvoj) do všech svých klientských projektů.

 

Grafika: Ondřej Vincek Vicenec
Programování: Marek Koryťák
Robert Blazius - organizátor, cestovatel, dobrodruh