Košík

0 Kč (0 ks)

Informace Land Rover

Název Land Rover patřil původně automobilu z roku 1948 inspirovanému vojenským Jeepem – průkopníkovi terénních 4×4 vozidel pro civilní použití. Land Rover byl postaven na podvozku zmíněného Jeepu a díky kvalitní karoserii si vybudoval reputaci odolného vozidla i ve velice náročných podmínkách.

První Land Rover byl představen v roce 1948 na autosalónu v Amsterodamu. Byl to model Series 1. Vyrobeno bylo 648 kusů, z čehož se do dnešní doby zachovalo jen 20 exemplářů. Land Rover Series 1 byl předchůdcem dnešních vozů SUV. Poté přišly modely Series 2 a Series 3. Dnes se tento vůz vyrábí pod jmeném Defender. V roce 2007 prošel posledním faceliftem. Má se vyrábět do roku 2015. Land Rover však má ve výrobě i model Range Rover. Dnes jde již o třetí generaci. Dále pak druhou generaci modelu Freelander – Land Rover Freelander 2. Jedním z nejúspěšnějších vozů značky je Discovery. Dnes už je ve výrobě jeho čtvrtá generace. Velký úspěch zaznamenal i Range Rover Sport. Autoři prvního modelu jsou Maurice a Spencer Wilks.

V roce 2004 byla představena studie Range Stormer. Podle Land Roveru jde o nejsportovnější model, jaký kdy společnost vyrobila. Byl na něm odprezentován systémTerrain Response, což byla v roce 2004 světová novinka. Tomuto patentu se dnes žádná automobilka nepřibližuje.

Grafika: Ondřej Vincek Vicenec
Programování: Marek Koryťák
Robert Blazius - organizátor, cestovatel, dobrodruh