Košík

0 Kč (0 ks)

Alpy 2013

Alpy 2013

Kdy jsme cestovali: 19. června 2013 — 24. června 2013
Projeli jsme tyto státy: Česká Republika, Německo, Rakousko

Alpy 2013

Mimo to, že jsem měl čerstvě namontovanou navigaci TomTom Rider 3 verze 2013, tak se u mě v neděli stavili kluci na kafe nebo tak něco. Při tom, i když jsem věděl, že jsem časově zcela mimo a celý týden budu věnovat přípravě Landrovera na expedici do Bulharska, tak jsem souhlasil s pětidenní cestou do Rakouských alp.

Středa hlásila příjemných 37 stupňů a tak jsem dal bundu do kufru, vzal si chrániče a dres, na záda camelbag se studenou vodou a s drobným zpožděním dorazil po třetí na pumpu v Berouně.

Cesta, která měla 583 km a vedla  do Stuhlfeldenu, byla v pohodě a pár piv, které jsme si dali po příjezdu do ekofarmy ke Klausovi, jsme si opravdu zasloužili.

Popisovat jednotlivé dny by opravdu nemělo žádný smysl, jednak by to mohlo někoho naštvat, protože jsme 4 dny v kuse jezdili jen levá, pravá a nahoru a dolů. Špičkové počasí, luxusní silnice a dobré tipy na alpské průsmyky na, které je můj kamarád Jarda specialista a, které bravurně vybíral, to je paráda , která se těžko popisuje.

Nicméně proč TomTom ? Protože jsem měl k dispozici nejnovější mapové podklady, protože lze dopředu vytvořit téměř nekonečný itinerář, protože jsme přes jeden průsmyk jeli autovlakem a TomTom nám to dopředu sděli, protože se chová jako GPS Lokátor a zaznamenává všechna data o trase a pamatuje si je, protože ta data jdou velmi jednoduše nasdílet a prohlédnou třeba na google maps, protože jsme chytli přívalový slejvák a voda mu nevadí a navíc jde ovládat i mokrou rukavicí.

Byl jsem moc spokojen, najeli jsme necelých 1.900 km, měli průměr 86km/hod a maximálku 192 km/hod.

Až na ten déšť na závěr cesty to nemělo jedinou chybičku.

Grafika: Ondřej Vincek Vicenec
Programování: Marek Koryťák
Robert Blazius - organizátor, cestovatel, dobrodruh