Košík

0 Kč (0 ks)

Expedice Mogosa 2012

Expedice Mogosa 2012

Kdy jsme cestovali: 5. října 2012 — 13. října 2012
Projeli jsme tyto státy: Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko

Mogosa, další z mých oblíbených míst na severu rumunska, je tam vše co si jen člověk, který miluje jízdu v terénu může přát. Chtělo to nějak hezky zakončit a nebo spíš začít novou čtyřkolkářskou sezonu a tak jsem s dobrou partou vyrazil právě na Mogosu.

Protože už mám starší tělo, zvolil jsem perfektní a přitom levné ubytování s potřebným zázemím uprostřed lesů, odkud při odjezdu stačí kamkoliv zahnout a nikdy nemůžete jet, aniž byste nezažili něco příjemného, nebo snad i trošku dobrodružného.

První den k nám počasí nebylo zrovna přívětivé, ale na seznámení s okolím to stačilo, sice trochu mlhy a chladna, ale sucho bez deště. Návrat byl k večeru za šera, na budíku přibylo nějakých 70 km v náročném terénu. Ruce všechny bolely tak, až to vypadalo, že nás budou muset v restauraci krmit. Ještě odpoledne všichni hlásili jak večer dají pět, šest kousků a jaká to bude paráda. Dali jsme všichni večeři, jeden Ursus (místní značka piva) a šli si lehnout. Sice jsem po zkušenostech věděl, že to takhle dopadne, ale přesto jsem si šel rád lehnout jako ostatní.

No a pak už to šlo ráz na ráz, na každý den jsem připravil jiný směr a jiný druh cestování, někdy výlet, někdy offroad trial, jindy spoustu bahna a sjezdů a výjezdů jsme si také dostatečně užili. Jako na každé takové výpravě i tentokrát nám to vše uběhlo jako voda. No když říkám voda, vzpomněl jsem si, že na poslední den jsme si naordinovali odpočinkové ježdění, vše šlo až do oběda jako na drátku a pak najednou výprava skončila. Proč? Jednomu z účastníků se podařilo při průjezdu řekou vjet do tůně a při záchraně 4kolky, která dosud jěště běžela jí ve dvou vteřinách položil řídítkama ke dnu a kolama vzhůru. Ještě že svítilo to sluníčko. Kolka zcela umřela a bylo jasné, že konec přišel o pár hodin dříve, než jsme plánovali.

Nicméně i to k takovým výpravám patří. Kolka se opravila, majitel si pár dní utíral nudle a vše dopadlo jako vždy " Na pohodu" . 

 

  

Grafika: Ondřej Vincek Vicenec
Programování: Marek Koryťák
Robert Blazius - organizátor, cestovatel, dobrodruh